top of page

Seminars, Speeches and Workshops

As a professional musician with a BA in psychology, the relationship between music and emotions has always been a strong inspiration for me. Since 2021, I give seminars explaining the power of music in affecting and altering emotions. 

My seminars combine music and psychology; creating stories that communicate the power of empathy in music through film scores. I’ve been invited by both academic Institutions and corporate institutions, as well as public organizations.

Testimonials

Müziklerin arkasında yatan düşünceleri, müzikle ilgili hiçbir teorik bilgisi olmayan biri olarak anlayabilmek bana çok iyi hissettirdi. Teşekkür ederim güzel sunumunuz için :)
Müzik, psikoloji ve sinemayı harmanlayan harika bir açılış. İdil Hanım görsel ve işitsel duyu modaliteleri üzerinden ruhsallığımızın nasıl imlendiğini tek başına bir orkestra gibi gösterdi. Bir insan tek başına, tek korteksle bu kadar çoklu kognitif işlevi yürütemez :) bu haksızlık, embriyonel göç sırasında çift korteks edinmiş olabilir, kendisine çok teşekkür ederiz. 

Müziğin bizim için gizemli bir yanını bunca açık ve anlaşılır anlattığınız için çok teşekkür.

Hocam, bugüne kadar katıldığım en muhteşem online sessiondı. Hitabetiniz ve vücut diliniz harika. Benim için müzik kültürümü artıran, hem eğlendiren hem öğreten bir oturumdu. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Ne muhteşem doğallık, farkındalık, ne güzel ifade, anlatım gücünüz var. Ne güzel bir alan, ya da siz güzelleştiriyorsunuz. Öğrenciniz olasım geldi. 
bottom of page